Aby se vám u nás lépe nakupovalo, používáme na webu k personalizaci a analýze návštěvnosti cookies.  Více informací

ZBOŽÍ V AKCI

cena 199 Kč (7,96 €)
skladem
cena 199 Kč (7,96 €)
na dotaz
cena 79 Kč (3,16 €)
na dotaz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


27. 07. 2018 | Představujeme

Diáře Happy Planner

Diáře Happy Planner

Každý z nás se někdy ve svém životě setkal s diářem. Ať byl klasický papírový, nebo elektronický. V dnešní době, kdy nás pronásleduje mnoho každodenních úkolů, schůzek a myšlenek či nápadů, je diář pro mnohé z nás nezbytností. Pro mě je však diář i únikem do jiného světa. Světa barev a kreativity. Dnes se podíváme do jednoho z nejbarevnějších diářových světů co znám - do světa diářů Happy Planner.

 

Možná se ptáte, co vlastně je Happy Planner, a v čem se liší od jiných diářů? Diáře Happy Planner pochází z USA a jsou vyráběny značkou Me And My Big Ideas (někde můžete narazit také na zkratku MAMBI). Systém vazby diářů je založený na principu disků, do kterých jsou vsazeny stránky diáře. Díky tomuto systému můžete kdykoliv jednoduše vyndat část diáře, vkládat poznámkové stránkyrozšíření a další doplňky. Happy Planner diáře jsou velmi hravé a kreativní – ať již svými deskami, barevnými rozdělovači, či širokou škálou doplňků.

 

Jak vypadají diáře uvnitř?

Vnější obal diáře tvoří zalaminované desky různých motivů a barev. Desky nejsou jen tak ledajaké - jsou v různých barvách a motivech a tvoří vzhled celého diáře. Navíc také slouží jako ochrana před poničením stránek diáře a opravdu hodně vydrží. Pokud se vám desky omrzí, můžete je vyměnit za jiné, nebo si vyrobit své vlastní.

  

Na začátku diáře najdete úvodní stranu s prostorem pro napsání svého jména. Poté následuje dvojstrana s ročním plánovačem. Každý diář je uvnitř jinak barevně řešený a zdobený. Doporučujeme se vždy podívat na video, které najdete u každého z diářů.

 úvodní strana a roční kalendář

 

Po úvodní straně a ročním plánovači následují již jednotlivé měsíce. V nabídce najdete různé délky diářů (12-ti měsíční, 18-ti měsíční) a také diáře datované či nedatované.

Jednotlivé měsíce jsou odděleny barevnými rozdělovači se štítkem. Některé z rozdělovačů jsou popsané motivačními citáty, další jsou pouze ozdobné s motivy a hezkou grafikou. Barevné řešení měsíců a rozdělovačů je pro každý měsíc jiné. Před začátkem měsíce najdete také stránku pro přehled, kam můžete zapisovat důležité poznámky, úkoly, narozeniny svých blízkých či své cíle.

 

 

Po otočení rozdělovače následuje měsíční plánovač,  kam můžete zaznamenávat nejdůležitější poznámky a přehledně si daný měsíc rozplánovat.

 

měsíční kalendář a přehled

 

Nakonec následuje týdenní kalendář. Týden je vždy umístěn na dvojstraně. Rozvržení tohoto kalendáře se může lišit. Vybírat můžete z vertikálního rozvržení (sloupečky) a horizontálního rozvržení (řádky). Na vhodný výběr a druhy rozvržení se ještě v našem článku zaměříme. U Vertikálního rozvržení najdete vždy po levé straně místo pro zapsání poznámek a také malý kalendář celého měsíce.

 

diář Happy Planner týdenní rozvržení  

Na co si dát pozor při výběru diáře Happy planner?

 

Hlavním kritériem při výběru je pro mnohé z nás vzhled a barva diáře. Je to pochopitelné, i pro nás je důležité, aby se nám diář líbil. Doporučujeme však, nedívat se pouze na barvu, a pečlivě si promyslet, jaká velikost diáře je pro vás tou pravou a také jaké rozvržení náplní nám nejvíce usnadní plánování. Desky diáře se dají snadno kdykoliv vyměnit, pokud však po dvou měsících usoudíte, že vám nesedí zvolená velikost a diář je na vás moc velký, již s tím nic nenaděláte.

 

1. Velikost diáře

V nabídce jsou tři velikosti diářů – každý si tak může vybrat velikost, jaká mu bude nejvíce vyhovovat. Porovnání a rozdíl velikostí je nejlépe vidět na první fotografii tohoto článku.

Desky samotného diáře jsou vždy trošku větší oproti vnitřní náplni. Díky tomu stránky dobře ochrání od jejich poničení. 

 

MINI Happy Planner

Nejmenší velikost diáře Happy Planner. Tuto velikost si zamilují všichni, kdo preferují menší velikost, která je ideální na každodenní nošení a dobře vejde se do kabelky.

 

  • Rozměr desek diáře: 13,3 x 19 cm
  • Rozměr stránek diáře: 11,7 x 17,8 cm

  

CLASSIC Happy Planner

Prostřední velikost diáře Happy Planner. Tato velikost je skvělá pro všechny, kteří plánují hodně, a nevadí jim větší velikost diáře. V diáři je hodně místa na psaní i vyzdobení jeho stran. 

 

  • Rozměr desek diáře: 19,6 x 24,7 cm
  • Rozměr stránek diáře: 17,8 x 23,5 cm

 

BIG Happy Planner

Největší velikost diáře Happy Planner. Tato velikost je opravdu velká, o trochu větší než-li formát A4. Je skvělá pro použití jako album, i pro všechny co uvítají velký diář. 

 

  • Rozměr desek diáře: 23,5 x 29,3 cm
  • Rozměr stránek diáře: 21,6 x 28 cm

 

2. Rozvržení týdenního kalendáře 

U výběru diáře doporučujeme si promyslet, jaké rozvržení týdne vám bude nejlépe vyhovat. Na výběr máte ze dvou možností:

 

Vertikální rozvržení

Týdenní kalendář je rozvržen vertikálně - do sloupečků. Jednotlivé sloupečky jsou pak rozděleny na tři části. Každou část můžete využít na různé plánování či poznámky. Jednoduše tak můžete oddělit pracovní a soukromou část.

Horizontální rozvržení

Týdenní kalendář je rozvržený horizontálně - do řádků, tak jak jsme tomu běžně zvyklí u diářů, které vídáme v obchodech. MINI Happy Planner má pouze tuto možnost rozvržení – to z toho důvodu, že u vertikálního rozvržení by bylo málo místa pro psaní.

 

Možnost volby výběru rozvržení vidíme jako velkou výhodu – každému z nás vyhovuje něco jiného a i naše zápisky a diáře jsou různé.  

  

Diář Happy Planner - porovnání vertikálního a horizontálního rozvržení

 Porovnání vertikálního a horizontálního rozvržení diáře.

Jak vyladit svůj diář k dokonalosti?

Možností, jak vylepšit svůj diář je spousta. K Happy Planner diářům je dostupných mnoho doplňků, kterými můžete svůj diář doladit – od samolepek, razítek, náplnípoznámkových listů až po desky a penály. Důležité je však vybírat doplňky podle velikosti diáře – na to nikdy nezapomínejte. Na rady a tipy k výběru doplňků se můžete těšit v našem dalším článku.

Samozřejmě můžete k dozdobení diáře použít i doplňky jiných značek, diář si různě pokreslit, nebo si vytisknout svou náplň a pomocí děrovačky vložit do diáře.

  

 

Na závěr chci ještě podotknout, že diáře jsou pouze v anglickém jazyce – domnívám se však, že to není nic, s čím bychom se dnes již nedokázali popasovat.

 

Diáře Happy Planner jsou světem plným barev a radosti.

Diář Happy Planner je pro mě dlouholetou láskou, kterou zatím žádný jiný z diářů nepřekonal. Plánování s nimi je hra, je to radost, zábava a jiný rozměr. Při plánování mám svůj vlastní svět plný barev a možností, který přenáším na papír a do svého každodenního života. Věřím, že pokud si diář pořídíte, budete stejně tak nadšení.

 

Lucie

Yuppi.cz