Balení zboží

Zásilky balíme pečlivě a s radostí

Je pro nás důležité, aby vám zboží přišlo v pořádku a proto klademe důraz při jeho balení. 

  • pečlivě a s láskou zabalíme každou zásilku
  • téměř vždy balíme zboží do krabiček s výplní - vaše objednávka je tak v bezpečí proti poškození při přepravě
  • při balení využíváme ekologické materiály a recyklujeme obalový materiál od našich dodavatelů

 

 

Krabice a krabičky, pro vaše balíčky 

V Yuppi balíme nejčastěji do do papírových krabiček, protože víme že zboží při přepravě dobře ochrání. Dejte pak krabičce šanci na nový život - pro uskladnění washi pásek, zabalení dárku, poslání balíčku kamarádce. Z našich zkušeností jsou krabičky skvělé i pro uskladnění dobrot a cukroví.

Pokud i vy vymyslíte nějaký způsob, jak krabičky či výplň znovu použít, budeme rádi když se s námi o vaše výtvory a nápady podělíte, a inspirujete i ostatní k dalšímu využití.

 

Výplň, aby bylo zboží jako v bavlnce

Správně zvolená výplň je důležitou součástí každého balíčku. Věříme, že použitím vhodné výplně zabráníme poškození obsahu a předejdeme tomu, že k vám zásilka přijde poničená. 

většiny našich balíčků používáme jako výplň voskovanou papírovou vlnu, která vzniká jako druhotná surovina při zpracování papírového odpadu. Ve vlně je zboží uložené jako v bavlnce a díky tomu k vám zásilka doputuje jako na obláčku. Vlna vám možná doma nadělá trošku nepořádku, ale díky ní balíček od nás vydrží i pád na beton.  

výplň vlna (1)

U velkých balíků recyklujeme a používáme výplně, které nám chodí se zbožím (samozřejmě i ty plastové). Proto se prosím nedivte, když vám od nás v krabici dorazí plastová výplň - dostala jen další šanci. Je přece škoda je ji vyhodit, když může dál dobře posloužit. 

Jako výplň větších zásilek používáme také malé pěnové kousky. Jedná se o materiál, který je rostlinného původu, který se vyrábí ze směsi brambor, kukuřice a obilí. Tento materiál je netoxický a 100% rozložitelný. Bez obav ho můžete vysypat na kompost nebo rozpustit ve vodě.

výplň balíčků

Kartička k nákupu, kterou využijete

Víme, že kartička k nákupu udělá radost, přesto nechceme vytvářet jen přebytečný papírový odpad, který sice potěší, ale po rozbalení balíčku upadne v zapomnění. Proto jsme se rozhodli, že naše kartičky budou jiné. Na každé kartičce jsou dvě záložky k vystřižení a vybarvení. Můžete si z nich vytvořit záložku do knížky, rozdělovač do diáře nebo si je vybarvit jen tak pro radost. Obrázky na kartičce můžete také vystřihnout a nalepit lepidlem místo samolepek.

Papír kartiček není čistě bílý, jedná se o recyklovaný ekologický papír, kterému tak dáváme šanci dělat dál radost. 

děkovná kartička 

Lepící páska z papíru

Páska na krabici je poslední pomyslnou tečkou při balení zboží. Používáme papírovou lepící pásku s přírodním lepidlem na bázi kaučuku. Krabice tak můžete i s páskou kompletně recyklovat. 

eko lepící páska

Obálky jen vyjímečně

Pokud je to možné, snažíme se zásilky v obálkách posílat co nejméně, abychom předešli poničení obsahu. Přesto nám na skladě zbývá ještě pár bublinkových obálek ze starších zásob. Nezlobte se na nás, pokud vám přijde objednávka v bublinkové obálce. Víme, že je to naše slabé místo a jakmile nám dojdou zásoby, najdeme lepší a ekologičtější variantu. 

 

Faktura k objednávce e-mailem

Dříve jsme zasílali v každém balíčku vytištěnou fakturu. Jelikož chceme být šetrnější k životnímu prostředí, rozhodli jsme se pro změnu a faktury k vaší objednávce zasíláme nyní pouze elektronicky. V případě potřeby si ji tak můžete kdykoliv sami vytisknout. Fakturu od nás obdržíte ve chvíli kdy dojde k uhrazení objednávky.

 

Co chystáme dál?

Určitě nejsme na konci cesty a nechceme tvrdit, že naše balení je vždy 100% Eko. Postupně se ale chceme zlepšovat a věříme, že každý malý krok se počítá. 

Víte, že i vy můžete svým výběrem dopravy být šetrnější vůči životnímu prostředí? Pokud zvolíte dopravu zásilky na výdejní místa Zásilkovny, ušetříte tím velké množství pohonných hmot a vyprodukovaných emisí. Nejvíce emisí CO2 (až 80%) produkuje právě silniční doprava. 

Sdílejte s námi svou radost z balíčků pod #radostzyuppi

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení