Balení zboží

Zásilky balíme pečlivě a s radostí

Je pro nás důležité, aby vám zboží přišlo v pořádku a proto klademe důraz při jeho balení. 

  • pečlivě a s láskou zabalíme každou zásilku
  • téměř vždy balíme zboží do krabiček s výplní - vaše objednávka je tak v bezpečí proti poškození při přepravě
  • při balení využíváme ekologické materiály a recyklujeme obalový materiál od našich dodavatelů

 

 

Krabice a krabičky, pro vaše balíčky 

V Yuppi balíme nejčastěji do do papírových krabiček, protože víme že zboží při přepravě dobře ochrání. Dejte pak krabičce šanci na nový život - pro uskladnění washi pásek, zabalení dárku, poslání balíčku kamarádce. Z našich zkušeností jsou krabičky skvělé i pro uskladnění dobrot a cukroví.

Pokud i vy vymyslíte nějaký způsob, jak krabičky či výplň znovu použít, budeme rádi když se s námi o vaše výtvory a nápady podělíte, a inspirujete i ostatní k dalšímu využití.

 

Výplň, aby bylo zboží jako v bavlnce

Správně zvolená výplň je důležitou součástí každého balíčku. Věříme, že použitím vhodné výplně zabráníme poškození obsahu a předejdeme tomu, že k vám zásilka přijde poničená. 

většiny našich balíčků používáme jako výplň voskovanou papírovou vlnu, která vzniká jako druhotná surovina při zpracování papírového odpadu. Ve vlně je zboží uložené jako v bavlnce a díky tomu k vám zásilka doputuje jako na obláčku. Vlna vám možná doma nadělá trošku nepořádku, ale díky ní balíček od nás vydrží i pád na beton.  

výplň vlna (1)

U velkých balíků recyklujeme a používáme výplně, které nám chodí se zbožím (samozřejmě i ty plastové). Proto se prosím nedivte, když vám od nás v krabici dorazí plastová výplň - dostala jen další šanci. Je přece škoda je ji vyhodit, když může dál dobře posloužit. 

Jako výplň větších zásilek používáme také malé pěnové kousky. Jedná se o materiál, který je rostlinného původu, který se vyrábí ze směsi brambor, kukuřice a obilí. Tento materiál je netoxický a 100% rozložitelný. Bez obav ho můžete vysypat na kompost nebo rozpustit ve vodě.

výplň balíčků

Kartička k nákupu, kterou využijete

Víme, že kartička k nákupu udělá radost, přesto nechceme vytvářet jen přebytečný papírový odpad, který sice potěší, ale po rozbalení balíčku upadne v zapomnění. Proto jsme se rozhodli, že naše kartičky budou jiné. Na každé kartičce jsou dvě záložky k vystřižení a vybarvení. Můžete si z nich vytvořit záložku do knížky, rozdělovač do diáře nebo si je vybarvit jen tak pro radost. Obrázky na kartičce můžete také vystřihnout a nalepit lepidlem místo samolepek.

Papír kartiček není čistě bílý, jedná se o recyklovaný ekologický papír, kterému tak dáváme šanci dělat dál radost. 

děkovná kartička 

Lepící páska z papíru

Páska na krabici je poslední pomyslnou tečkou při balení zboží. Používáme papírovou lepící pásku s přírodním lepidlem na bázi kaučuku. Krabice tak můžete i s páskou kompletně recyklovat. 

eko lepící páska

Obálky jen vyjímečně

Pokud je to možné, snažíme se zásilky v obálkách posílat co nejméně, abychom předešli poničení obsahu. Přesto nám na skladě zbývá ještě pár bublinkových obálek ze starších zásob. Nezlobte se na nás, pokud vám přijde objednávka v bublinkové obálce. Víme, že je to naše slabé místo a jakmile nám dojdou zásoby, najdeme lepší a ekologičtější variantu. 

 

Faktura k objednávce e-mailem

Dříve jsme zasílali v každém balíčku vytištěnou fakturu. Jelikož chceme být šetrnější k životnímu prostředí, rozhodli jsme se pro změnu a faktury k vaší objednávce zasíláme nyní pouze elektronicky. V případě potřeby si ji tak můžete kdykoliv sami vytisknout. Fakturu od nás obdržíte ve chvíli kdy dojde k uhrazení objednávky.

 

Co chystáme dál?

Určitě nejsme na konci cesty a nechceme tvrdit, že naše balení je vždy 100% Eko. Postupně se ale chceme zlepšovat a věříme, že každý malý krok se počítá. 

Víte, že i vy můžete svým výběrem dopravy být šetrnější vůči životnímu prostředí? Pokud zvolíte dopravu zásilky na výdejní místa Zásilkovny, ušetříte tím velké množství pohonných hmot a vyprodukovaných emisí. Nejvíce emisí CO2 (až 80%) produkuje právě silniční doprava. 

Sdílejte s námi svou radost z balíčků pod #radostzyuppi