Krasopísmo: Vánoční listy ke stažení

Vítáme vás ve světě moderní kaligrafie, světě hezkého písma, které mnozí z nás obdivují a přejí si ho také umět. Krasopísmo přináší skvělou možnost odreagování a zábavy v kombinaci s kreativitou. 

Pro všechny, kdo se touží naučit hezky psát, jsme připravili sérii článků s podklady, které si můžete ZDARMA vytisknout a použít. Spojili jsme proto své síly s Bárou z @bara_tvori své síly a připravili pro vás spousty předloh, podle kterých se postupně společně naučíme hezky psát. Na celém projektu už nějaký čas pracujeme, a i do budoucna se máte na co těšit! 

A protože se nám kvapem blíží Vánoce, první článek a předlohy jsou svátečně laděné. Vše co si nacvičíte můžete navíc využít pro psaní jmenovek na dárky, při tvoření přáníček a samozřejmě i jen tak - při psaní pro radost.

Hlavní foto 

Krasopísmo může ovládat opravdu kdokoliv, stačí mít jen chuť a trpělivost učit se něco nového. Vše je hlavně o tréninku a vytvoření svalové paměti. Nehledejte za tím nic složitějšího a nebojte se, že neuspějete. 

 

Doporučené pomůcky

Pro krasopísmo je charakteristické střídání tenkých a tlustých tahů. Správných tahů docílíte za pomocí fixů se štětcovým hrotem tzv. brushpenů. Tyto fixy mají tvar hrotu do špičky a jsou pružné. Předlohy k tisku v tomto článku jsou vytvořené pro fixy s drobným elastickým hrotem. Doporučené pomůcky jsme sepsali níže.

Existuje mnoho druhů a značek štětcových fixů a chápeme, že se v tom nemusíte vždy vyznat. Pro psaní doporučujeme použít některý z fixů níže. 

Psací potřeby

 

Všechny zmíněné značky brushpenů najdete v nabídce ve velké škále barev. Pro začátek postačí černá bava. 

Tip: Nebojte se při tahu dolů přitlačit, abyste dosáhli silného tahu. 

 

Cvičné listy k tisku

Předlohy si jednoduše stáhněte do svého počítače z odkazů níže. Jednotlivé listy jsou uložené v PDF uzpůsobené pro klasický formát papíru A4.

Procvičování

 

 

Výzva #tvorimsyuppi

Zapojte se tímto do naší výzvy a naučte se s námi hezky psát. Označte nás u fotek jak s námi procvičujete krasopísmo pod #tvorimsyuppi. Už teď se těšíme na zpětnou vazbu, jak se vám náš nápad líbí. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení