Velikonoční bullet journal: týdenní layout a To Do list ke stažení

Velikonoce se kvapem blíží, proto je nevyšší čas začít plánovat vše, co je potřeba do nich stihnout. Když budete mít při ruce svůj bullet journal, rozhodně na nic nezapomenete. A abychom vám plánování velikonočních radostí usnadnili, připravili jsme pro vás tip na týdenní layout i praktický To Do List se všemi povinnostmi, které bude třeba do Velikonoční neděle stihnout.

 

Co budete potřebovat?   

 

Velikonoční layout v bullet journal

Vpravo je váš týdenní přehled, vlevo najdete velikonoční seznam úkolů.

 

Bullet journal a psací potřeby

K vytvoření obou stránek budete potřeba jen několik pomůcek. 

 

Velikonoční layout na jeden týden

Pokud ve svém kreativním diáři tvoříte přehled na každý týden, bude se vám hodit tip na jeden s velikonoční tematikou. I týdenní layouty totiž mohou být hravé, aniž by se vám v nich ztratily podstatné informace. Začněte rozdělením stránky na dvě části – část vlevo bude menší sloupec určený k zapisování úkolů, část vpravo poslouží k rozplánování jednotlivých dní.

 

Co je layout?
Layout můžeme volně přeložit jako rozvržení stránky. Týdenní layout je proto to, jak stránka vypadá, když si ji předem rozvrhnete – kde jsou nadpisy, obrázky, prázdná místa pro poznámky apod.

 

Do levého horního rohu nakreslete kružnici, k vytvoření použijte kružítko nebo speciální pravítko. Dovnitř kroužku pak můžete nalepit jakoukoliv samolepku nebo nakreslit velikonočního zajíce. Na zajíce z obrázku jsme použili černý liner Sakura Pigma Micron a na květinový věneček fixy Tombow v odstínech: 126, 133, 025, 192 a 755. Kroužek okolo zajíce ozdobte drobnými lístky.

Pod vytvořený obrázek vytvořte To Do List, který bude sloužit pro zapsání úkolů na celý týden. Můžete vytvořit dvě sekce, jednu pro povinnosti a druhou pro radosti. My jsme použili Yuppi samolepky bubliny a kávičky. Přidáním políček pro fajfku vytvoříte přehledný seznam, který vás provede vším, co vás v budoucím týdnu čeká.

český bullet journal

Pokud si netroufáte na kreslení, ozdobte si diář hezkou samolepkou.

 

Nyní se vrhněte na týdenní přehled. Do sloupce pod sebe vepište čísla černým štětcovým fixem, například Pentel Sign nebo Tombow Fudenosuke, a doplňte názvy dní. Nápis zeleného čtvrtku můžete napsat zeleně, aby vám neuniklo, že podle tradice si máte dát k obědu něco ve stejné barvě. :) Do takto připraveného layoutu už můžete bezstarostně plánovat.

bullet journal inspirace

Použití barev se nebojte, vaše úkoly se v nich neztratí. 

 

Beránek, pomlázka, malovaní vejce. Už máte splněno?

Při plánování všech věcí, bez kterých by nebyly Velikonoce Velikonocemi, můžete snadno něco přehlédnout. Ne však s přehledným seznamem úkolů! Jeden takový jsme pro vás vytvořili a je jen na vás, zda si jej překreslíte sami do svého diáře nebo si jej stáhnete a vytisknete. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, věříme, že vaše Velikonoce budou letos naprosto bezchybné.

Pokud se vydáte cestou vlastního tvoření, můžete na to jít jako my: Nadpis je vytvořený pomocí fixu Ecoline v odstínu 545. Přestože je krásně pigmentovaný, nemusíte se bát, že by propíjel. Listy diářů Leuchtturm1917 jsou navíc dostatečně tlusté. Pro okénka na fajfku zvolte tenký černý liner a samotné úkoly napište fixem o něco tlustším, aby nápisy lépe vynikly. My jsme použili Tombow Fudenosuke Hard. Co si do takového seznamu zapíšete, je čistě na vás, ale třeba se vám bude hodit malá inspirace: 

  • Upéct beránka, mazanec, jidáše
  • Připravit velikonoční výzdobu, odměnu pro koledníky, mašle na pomlázku
  • Nabarvit vejce, uplést pomlázku
  • Zvládnout jarní úklid, vyrazit na procházku a přinést si z ní vrbové proutky

 

velikonoce seznam úkolů

S velikonočním To Do Listem hravě zvládnete veškeré přípravy.

 

velikonoční to do list

Štětcové fixy Ecoline vás překvapí vysokou pigmentací a poddajným hrotem.

 

A pokud máte tvořivou náladu, můžete si do spodního rohu přimalovat nejkrásnější symboly Velikonoc, malovaná vejce a pomlázku s mašlemi. Když použijete fixy Tombow ve výše zmíněných barvách, obě stránky dokonale sladíte a váš diář bude působit jako jeden celek.

Tip: Pokud nemáte fixy Tombow, stejně dobře vám poslouží i značka Karin nebo Stabilo.

velikonoce v diáři

Vajíčka a pomlázku zvládnete nakreslit naprosto hravě.

 

Velikonoční To Do List ke stažení

Vytiskněte si seznam úkolů, který jsme pro vás přichystali. Obsahuje položky, které jste viděli v článku, ilustraci i prázdné čtverečky navíc pro vaše osobní poznámky. Veselé Velikonoce!

soubor ke stažení

 

Michaela Kolková
(Míša v šálku)