Měsíční layout v mém Happy Planneru

Když vybírám svoje diáře pro nadcházející rok (ano, mám jich víc), jedno z nejdůležitějších kriterií je jejich rozvržení. Pokud nějaká část nesplňuje moje očekávání, nastává problém a já se v žádném případě nedonutím diáře používat, ať jsou jakkoliv krásné na pohled. Jsem tedy velice ráda, že mé experimenty skončily společně s příchodem dokonalého Happy Planneru Deep Boho Tones.

Jak Happy Planner mini, tak classic mi svým rozvržením vyhovují maximálně, i když v každém používám jiný layout. Oba ale obsahují pro mne jednu z nejdůležitějších částí diáře a tou je měsíční přehled. Pro nás, české uživatele, by mohl mít tento přehled zásadní problém a to ten, že týden začíná nedělí. Za ním již následují jednotlivé týdny, které už začínají běžně v pondělí.

03

 

K čemu tento přehled používám?

Je to první dvoustrana, kterou nalistuji v okamžiku, kdy dostávám plán služeb v zaměstnání na daný měsíc, nebo plánuji události, které musím mít jasně a stručně popsané. Dále si do tohoto přehledu, na barevné lepíky zaznamenávám události, které se mohou změnit. Já pak můžu lepík jen vzít a přelepit na jiné místo. Nesnáším jakékoliv škrtání a přepisování v diáři. Když k tomu náhodou dojde, dostavují se mdloby a úzkost.

Do týdenního plánování se pak o jednotlivých událostech můžu více rozepsat, v mini Happy Planneru to nejsou žádné romány, ale v classicu se rozepsat můžu. 

01

 

Plány neustále u sebe

Pravidelně, když si řeknu, že diář nebudu potřebovat a nechám ho doma, z nějakého důvodu ho zrovna potřebuji. Měsíční přehled by mi stačil, abych měla jasnou vizi na celý měsíc, často i na další měsíc dopředu. Vlastně bych mohla nosit jen tyhle dva listy :).

Ne vždy, jsem spokojená s tím jak vypadá, převážně ve velikosti classic. Není každý den posvícení, ale papír snese vše. Musí být ale vždy jasné, kdy jsem v práci, ať někomu neslibuji co nemůžu, nebo nedokážu splnit. 

02

 

Také se bez měsíčného přehledu v diáři neobejdete?

Bluma je má těžce na háku :)

Nikča a sekretář Bruno

04