Můj malý kousek štěstí

Přesně takhle svému království říkám, můj malý kousek štěstí. Svoje plánovací království mám teprve něco málo přes rok. Jde o jednu místnost v našem domě, kde jsem kompletně šťastná. Trávím tu také většinu svého volného času, nejen kreativním plánováním, ale také staráním se o pana sekretáře. Dříve jsem měla ve svém malinkatém, ale milovaném bytečku pouze pidi stůl s židlí, nástěnku a knihovnu. Běžná situace, nás všech. A teď tenhle ráj na Zemi, ještě teď jsem si nezvykla.

Stále něco dokupuju, dotvářím, místa ubývá a hlavně, neustále stěhuju. Stěhování proběhlo asi 68x (naposled před týdnem), ale zdá se, že je teď vše kompletní a tak, jak mi nejvíce vyhovuje.

Alespoň třeba na tři měsíce :)

2

 

Pan Bruno

Když se ráno probudím, moje kroky vedou vždy nejdřív do pokojíčku. Jak jsem zmínila, bydlí tu pan sekretář. Každé ráno ho sem chodím kontrolovat, jak si to v kleci zase přestěhoval. Má tady své stálé místo a vše co potřebuje. Není toho málo, vlastní totiž sídlo velikosti 2+kk a spoustu krámů na hraní. Celá místnost pak neslouží jen jako moje pracovna, ale taky jako Brunova herna s jídelnou. 

3

 

Vybavení

Už před stěhováním jsem věděla, že bude třeba, mít pořádný stůl a velké množství úložného prostoru. Přece jen, nemusí jít všechny ty drobnosti, které nutně potřebuju, vidět.

Výběr byl celkem jasný, stůl jsem pořídila v Ikei, tak jako ostatní nábytek.

Vše si skládám sama, nejen v pracovně, ale v celém domě. Dokonce jsem si pořídila, JÁ SAMA - NE MANŽEL, svou vlastí aku vrtačku. Proto velmi oceňuji jednoduchost návodů a univerzální design, ke kterému se hodí vše.

Mezi mé oblíbence patří například pojízdný vozíček Raskog, po kterém jsem toužila velmi dlouho a nedávno si ho také pořídila. Je nacpaný vším možným, dolní patro ale slouží jako Brunova ložnice.

5

 

Brunův ušák s bobkem

Dlouho jsem také sháněla ušáka (křeslo), který se bude hodit jak na čtení, tak na sezení u stolu. Je to krásný patchworkový kousek, na který jsem velmi pyšná. Nevím, kdo ho miluje víc, jestli já nebo Bruno, který se na něm neustále povaluje. Vznikají pak dokonalé fotky, kterýma se ráda obklopuji po celém domě.

1

 

Plánovací pomůcky

Všechny police a boxy jsou už využity na maximum. U stolu mám to nejnutnější, jako jsou diáře (Happy Planner classic a mini), pouzdro s pomůckami na psaní, které využívám nejčastěji. Často používám také svou klasickou tiskárnu i tu pocket na fotky do diáře.

V knihovně pak skladuju většinu samolepek, diářů a sešitů, které čekají na své využití, nebo už jen leží ladem. Ano, jsou tam i již zmiňované archiváře, které je mi líto vyhodit. Mám zde také plno knih, které sbírám. Celkově jsem dost sběratel. Vedou u mě sady pelíšků pro Bruna, samolepky všeho druhu, fixy, propisky, pastelky, nemám šanci to všechno využít, ani v důchodu. 

6

 

Volný čas pro plány

Volného času moc nemám, přece jen jsem často v práci, dům se sám neuklidí a jídlo neuvaří.

Vždy se ale těším, až si udělám kávu, zapnu hudbu a zasednu k mému dokonalému Happy Planneru. Od stolu mám krásný výhled na Bruna, který se často vyvaluje v kleci a spí, nebo pobíhá kolem mě.

Často plánuji i na zemi, takže pak vše trvá o tři hodiny déle. Bruno všechny věci, které ho zajímají odnáší na místa, kam se opravdu nevejdu a mám pocit, že se mi pak snad vysmívá a je na sebe patřičně pyšný, jak mě zase přečůral. Daří se mu to snad denně.

7

 

Tohle moje království je splněný sen a přála bych ho každé či každému z Vás. Na svůj starý pidi koutek, ale s láskou vzpomínám..

Nikča a sekretář Bruno

 

P.S. Chcete důkaz? Tady je :)

8