Milovnice diářů Nikča a její sekretář Bruno

Kde jsem se tu vzala...

Jmenuji se Nikola, jsem vdaná, je mi (skoro) 32let a pracuji už pár let jako zdravotní sestra na oddělení ARO. Miluju papír a vše, co se ho týká! :) Pocházím z  jižní Moravy, konkrétně z malého místa poblíž Hodonína a Břeclavi. Dva roky jsme tu opravovali náš dům, ve kterém vznikl i budoár pro mé papírové a plánovací království. Nebydlím v něm sama, má zde svoje místo i malý sekretář Bruno (pětiletý freťák). Ten je mou největší láskou, společně s manželem, samozřejmě. :)

pracovna

 

Papírová závislost

Moje MALÁ závislost na všem papírovém, vznikla už v dětství. Moje mamka mne vždy uplácela různými deníčky, notýsky, pastelkami a fixami. Věděla, že u toho vydržím hodiny v klidu, takže za tohle všechno může vlastně ona. Zůstalo mi to do dnes.

Až nedávno jsem pochopila, že je to koníček jako každý jiný. Plánování a zdobení je pro mě únik od tvrdé reality, od mé práce, která je jak psychicky, tak fyzicky velmi náročná. Vždy se těším, až sednu k diáři, vezmu některé ze svých samolepek a vznikne krásný barevný nový týden a měsíc. Svými plány jsem odjakživa trochu posedlá. Nerada chodím pozdě, nebo ruším setkání, takže diář cestuje všude se mnou. Ten musí být datovaný, protože plánuji hodně dopředu. 

muj-diar

 

Láska k diářům a plánování

Nějak jsem přežívala s pěti diáři do roka, které se díky mému umění nacpat je vším možným postupně rozpadly. Mé diáře totiž během roku nabývají uctyhodných rozměrů.
Před pár lety jsem objevila skupinku Plannerloverscz a moje šílenství nabralo úplně nové grády. Chtěla jsem všechno vyzkoušet. Prošlo mi rukama tolik diářů, od obyčejných diářů z Číny, přes český Doller, slovenský LadyBoss, Heidi Swapp, Webster´s Pages, přijel semnou diář ze Španělska.  Také jsem vyzkoušela svůj první Happy Planner. Ten mne ale tenkrát velmi zklamal, nechápala jsem systém chlívečků, byl moc velký, takže tady ještě teď leží nevyužitý, jen jako vzpomínka.

moje-diare

 

Mého srdce šampion

Až tento rok jsem se konečně našla, zažívám svůj diářový klid a mír. Už ani nevím proč, ale koupila jsem si na rok 2019 diář Happy Planner, zase vertikální layout a velikost classic.

A BUM! Zamilovala jsem se. Pravděpodobně mne okouzlil krásný design mého Deep Boho Tones a věřte nebo ne, mám ho do teď. Je v něm popsaná každá stránka, je plný fotek, obrázků, samolepek.Jsem z něj nadšená! Před pár měsíci k němu přibyl i brácha mini Happy Planner a má láska se ještě prohloubila. Jeho ideální velikost se vejde skoro do každé kabelky a zase ten nádherný design. Kolekce RongRong, byla vytvořena snad přímo mě na míru. Jsem v tom až po uši :)

diare-happy-planner

 

Konečně jasná plánovací budoucnost

Teď už vím, že chci u diářů Happy Planner zůstat. Miluju jejich design, každý si přijde na to své oblíbené. Jsem šťastná, že jsem se s nimi naučila pracovat a vzniká mi v každé volné chvilce pod rukama něco tak hezkého..

Úplně jsem tomu podlehla a mé objednávky na yuppi.cz zaznamenaly velký vzestup, v těch hodlám i nadále pokračovat. Samolepek a doplňků není nikdy dost! :) 

bruno-sekretar

 

Tak to jsem já, milovnice diářů – převážně Happy Planneru, které mi neustále odnáší můj malý sekretář Bruno.

P.S. Ten mi i při psaní tohoto článku běhá po klávesnici, takže to trvá asi tak o dvě hodiny déle, mezitím vyhrabal květináč, vycabral kafe z hrnku, vlezl do nůšky se dřevem do krbu, takže je špinavý, jako prasátko!

Nikča a sekretář Bruno

 

sekretar