Akvarel krok za krokem: Rubínové srdce

Srdce z kamene sice většinou neznamená nic dobrého, ale v našem případě, je to veskrze pozitivní. Srdce, které si tento měsíc společně namalujeme navíc není jen tak z ledajakého kamene, ale rovnou z rubínu. Seznámíte se s principy malování drahokamů a zjistíte, že čím realističtějšího efektu chcete docílit, tím více odlesků a vrstev musíte namalovat. Já jsem zastavila zhruba uprostřed cesty, aby byl obrázek zvládnutelný i pro úplné začátečníky. Pokročilí klidně mohou přidávat další a další vrstvy. K tomuto tutoriálu jsem tentokrát natočila i video z celého procesu, kde můžete jednotlivé kroky ještě lépe vidět přímo během malování. Najdete ho zde. Tak s chutí do toho!

FD931D74-420B-401B-A500-9B970E9571A0

 

Pomůcky a potřeby k malbě

 

1. Krok

Načrtněte si základní obrys srdce. Pokud se vám nedaří, mít obě poloviny srdce stejné, nakreslete si na obyčejný papír jenom jednu polovinu srdce, vystřihněte, obkreslete, šablonu z papíru otočte a obkreslete i druhou polovinu srdce. Poté podle obrázku nakreslete i jednotlivé čáry značící vybroušené hrany drahokamu.

Akvare krok za krokem - srdce 1

 

2. Krok

Nyní si vezměte maskovací kapalinu a tenčí štětec. Doporučuji silikonový, nebo štětec vyřazený na použití výhradně s maskovací kapalinou. Pokud takový nemáte, ošetřete si dopředu váš štětec na malování tuhým mýdlem, abyste předešly poškození štětin. Štětec si navlhčíte vodou a poté jím přejíždějte po kostce mýdla, dokud se vám štětinky mýdlem lehce neobalí. Tato mýdlová vrstva zajistí, že se maskovací kapalina nedostane mezi štětiny štětce a půjde snadno smýt. Skicu si klidně lehce přegumujte a na tahy tužkou naneste maskovací kapalinu. Počkejte, než kapalina zcela zaschne.

Akvare krok za krokem - srdce 2

 

3. Krok

Nyní si vymíchejte červenou barvu, kterou budete malovat a vezměte si silnější štětec. Po celou dobu malování pracujete s jednou hlavní barvou a měníte pouze její intenzitu a čistotu. Intenzitu ovlivníte množstvím vody přidané k barvě - čím více vody k barvě přidáte, tím světlejší odstín získáte a naopak. Čistotu barvy zase změníte přimíchám šedé – takto získáte ten správný odstín na tmavší a tlumenější místa z obrázku. Snažte se na konkrétní plošky používat podobnou intenzitu/čistotu odstínů, abyste dosáhli dostatečného kontrastu.

Akvare krok za krokem - srdce 3

 

4. Krok

Jakmile vám první vrstva zaschne, přidejte další, aby se vám v drahokamu objevily ony žádoucí efekty odlesku. V tomto případě tedy malujeme trojúhelníky či čtyřúhelníky, které vytvoří efekt procházejícího a lámající ho se světla.  Uvidíte, že srdce začne působit více plasticky. Pokud byste chtěli tento efekt ještě zesílit, pokračujte v přidávání dalších vrstev odstínů. Jako inspiraci můžete použít fotku nějakého drahokamu ve tvaru srdce.

Akvare krok za krokem - srdce 4

 

5. Krok

Pokud jste spokojení a barva na obrázku je zcela suchá, odstraňte maskovací kapalinu. Přejíždějte po ní jemně prsty, než začne žmolkovat a odlupovat od papíru. Pod ní vám zůstala bílá stopa papíru. Jestli nemáte linky rovné, nevadí, budeme se jim věnovat v dalším kroku.

Akvare krok za krokem - srdce 5

 

6. Krok

V posledním kroku si opět vezměte tenčí štětec a bílou krycí barvu a opravte hrany plošek drahokamu, aby byly hezky rovné, či zamalujte místa, kde vám třeba barva navzdory maskovací kapalině trochu zabarvila papír. Hotovo! 

Akvare krok za krokem - srdce 6

 

Každý den v roce plný lásky vám přeje,

Tereza z Atelier Akvarel

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení